Architekt wnętrz – czy warto korzystać z jego usług?

Kupno mieszkania, szczególnie nowego, to bardzo poważna decyzja oraz duża inwestycja. Rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na kupno lokum za gotówkę, dlatego bierzemy kredyt hipoteczny, który spłacamy przez 30 lat, w końcu ceny mieszkań w dużych miastach, jak Gdańsk, Kraków, Sopot czy Gdynia są stosunkowo wysokie. Z tego powodu staramy się za wszelką cenę ciąć koszty, samodzielnie urządzając swoje mieszkanie. Z drugiej strony coraz więcej osób decyduje się też na skorzystanie z usług architektów wnętrz – czy warto jednak to robić?

Na czym polega praca architekta?

Wydawać by się mogło, że projektowanie wnętrz jest zadaniem, z którym poradzi sobie każdy z nas, w końcu to my najlepiej znamy swoje gusta, wystarczy wybrać się do sklepu i zakupić meble i akcesoria, które wpadną nam w oko. Jednak w praktyce nie jest to wcale takie proste, szczególnie jeśli chcemy uzyskać bardziej wyrafinowany efekt. Łatwo bowiem przesadzić z kolorystyką i dodatkami, przez co wnętrze straci na spójności i atrakcyjności. Architekt wnętrz jest specjalistą w swojej dziedzinie, który doskonale orientuje się w każdym stylu, wie gdzie robić zakupy, aby nie przepłacić i jak uzyskać interesujący efekt niskim kosztem. Z tego powodu jeśli nie jesteśmy wielkimi znawcami tematyki a chcemy mieszkać w pięknym domu, powinniśmy przeznaczyć część budżetu na pomoc architekta wnętrz.

Gdzie szukać specjalistów?

Mieszkańcy Trójmiasta mogą przebierać w ciekawych ofertach, Gdańsk, Sopot czy Gdynia pełne są pracowni wnętrzarskich, które oferują swoje usługi osobom prywatnym. Wbrew pozorom skorzystanie z ich pomocy wcale nie wiąże się z ogromnym wydatkiem, szczególnie, jeśli postanowimy wpisać do w koszty wykończenia lokum. W poszukiwaniu pracowni idealnej, warto podpytać wśród znajomych, którzy korzystali z tego typu usług, ich opinia będzie szczególnie pomocna. Poza tym również w internecie nie brakuje stron internetowych firm oferujących projektowanie wnętrz. Każda z nich posiada portfolio, dzięki któremu możemy zobaczyć poprzednie realizacje firmy. Jednak nie koniecznie musimy szukać pracowni, w której pracach znajdziemy mieszkania, które doskonale wpisują się w nasz styl. Architekci nie realizują bowiem swoich pomysłów, oni tylko wykorzystują pragnienia swoich klientów, aranżując ich wymarzone lokum.

Jak przebiega współpraca?

Wybierając projektowanie wnętrz u profesjonalistów możemy mieć pewność, że mieszkanie spełni nasze oczekiwania i będzie niezwykle stylowe. Na początku współpracy architekt wnętrz zbiera od nas informacje, przekazujemy mu nasze inspiracje i pomysły, on doradza nam i rozbudowuje projekt wykorzystując swoją wiedzę. Następnie określamy kosztorys, w zależności od naszych środków w innych sklepach będziemy robić zakupy. Projektanci często mają dobre kontakty wśród salonów wnętrzarskich, oferując swoim klientom ciekawe rabaty. Dobry architekt będzie z nami nieustannie w kontakcie, konsultując z nami poszczególne etapy wykończenia mieszkania. Końcowy efekt z pewnością przerośnie nasze oczekiwania, dlatego naprawdę warto zainwestować w tego typu usługę.

Be the first to comment on "Architekt wnętrz – czy warto korzystać z jego usług?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*