NAJLEPSZE PROGRAMY DLA KONSTRUKTORA

Producenci oprogramowania dokładają coraz większych starań do tego, aby zainteresować klienta swoim produktem. Wśród dostępnych programów znaleźć można wiele opcji, które są stworzone z myślą o tworzeniu projektu konstrukcji stalowej, obliczaniu konstrukcji żelbetowych czy tworzeniu innych zaawansowanych operacji. Dobrze jest, aby odpowiedni program do konstrukcji łączył możliwości technicznej z tymi dotyczącymi kompetencji miękkich.

Wśród użytkowników na popularności zyskuje program SCIA, który to uważany jest za innowacyjny przez wzgląd za wysokie zaawansowanie komunikacyjne, a jego wysoko wyspecjalizowane funkcje sprawdzą się przy różnego rodzaju projektach. Ponadto oprogramowanie to pozwala na pełne wykorzystanie potencjału technologii BIM.

Open BIM

Open BIM to zjawisko stosunkowo rzadkie w przypadku produktów dotyczących rozwiązań technicznych. Jest to akcja marketingowa kilku wiodących producentów oprogramowania w tym także SCIA https://www.scia.com.pl/ . Ten wieloetapowy proces certyfikacyjny ma stanowić wsparcie dla firm, które wypuszczają na rynek oprogramowanie w dążeniu do maksymalnego dostosowywania ich do potrzeb użytkowników. To innowacyjne i holistyczne podejście daje gwarancję, że wdrażania technologii BIM w realizację zadań przebiegało będzie sprawnie i zgodnie ze standardami.

Program Allplan Engineering jest częstym wyborem wśród konstruktorów i projektantów konstrukcji żelbetowych. Ma to swoje źródło przede wszystkim w tym, że producenci oprogramowania dołożyli wszelki starań do tego, aby umożliwiało ono niemalże całkowitą automatyzację pracy jego użytkowników.

Funkcją programu, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest przenikanie się projektów 3D z 2D. Podstawowy projekt powstaje więc w 2D. Dzięki temu projekt może zostać wykonany przy dużo większej precyzji, a samo projektowanie konstrukcji żelbetowych znacznie zyskuje na efektywności.

Ważne jest też, aby programy, które będą dedykowane konstruktorom, posiadały szerokie zaplecze techniczne i merytoryczne, które pozwoli na stałe podnoszenie kwalifikacji i zminimalizuje ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych problemów czy nieprzewidzianych kosztów. Użytkownicy oprogramowania również mają coraz większe wymagania. To właśnie w odpowiedzi na stale rosnące wymagania stawiane przez dynamicznie rozwijający się rynek budowlany, producenci starają się jeszcze bardziej optymalizować oferowane przez nich rozwiązania.

Be the first to comment on "NAJLEPSZE PROGRAMY DLA KONSTRUKTORA"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*