PROGRAM DO PROJEKTOWANIA 3D

Wizualizacje 3D stały się kluczowym elementem w tworzenia projektów. Nie oznacza to oczywiście, że całkowicie wyparły rysunki statyczne 2D, które są wykorzystywane, szczególnie w przypadku tworzenia projektów instalacji, czy konstrukcji, jednak prawie zawsze tworzą w całościowym projekcie uzupełnienie wizualizacji 3D. Reasumując rysunki 2D stanowią zwykle bazę dla właściwej pracy nad projektem w 2D.

Dobry program jest kwestią kluczową przy tworzeniu projektów w trójwymiarze Wizualizacje 3D najczęściej powstają w programach typu CAD, z których najpopularniejszym na rynku jest Autocad. Jeszcze do niedawna zarówno projektanci, jak i konstruktorzy do zamienników Autocad podchodzili nieufnie.

Równolegle z rozwojem technologii wzrosła też liczba możliwości, a tym samym dostępność rozmaitych opcji, które projektanci mogą wykorzystywać w codziennej pracy. Jednym z programów, który zyskuje coraz większą popularność wśród projektantów jest program IRONCAD.

Dobrze dobrany program CAD powinien być wyposażony w przeglądarkę 3D, która umożliwi bieżącą komunikację w prowadzonych projektach. IRONCAD COMPOSE spełnia też funkcję komunikacyjną, umożliwia tworzenie złożeń, fotorealistycznych animacji i wizualizacji, a co najważniejsze pozwala na przeglądanie projektów bez względu na to, jakim narzędziem CAD posługują się inni uczestnicy projektu.

Program IRONCAD to kompleksowe narzędzie, które daje możliwość rozwiązania na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagających. Producenci oprogramowania przygotowali dla swoich klientów bogatą bazę szkoleń, zadbali o zaplecze techniczne, a także umożliwili zakup programu na zasadach licencji wieczystej, co niestety nie zawsze jest rozwiązaniem oczywistym. Wielu producentów stawia na rozwiązania, w których umożliwiają użytkownikom nabycie oprogramowania jedynie na zasadzie miesięcznej subskrypcji, co znacznie podwyższa sumaryczne koszty wykorzystywania oprogramowania.

Be the first to comment on "PROGRAM DO PROJEKTOWANIA 3D"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*