Projekt koncepcyjny 

A simple, wooden, grey dining room interior design with wooden furniture

Każdy architekt projektujący obiekty mieszkalne czy publiczne musi ukończyć specjalistyczne studia i zdać egzamin, dopiero wtedy otrzymuje stosowne uprawnienia. Natomiast architekt wnętrz nie musi posiadać kierunkowego wykształcenia, chociaż jest kilka uczelni w Polsce, które prowadzą kierunki przygotowujące do tego zawodu. Uczelnie techniczne kładą nacisk na, przede wszystkim, techniczne podejście do tematu i bezpieczeństwo projektowania.

Architekt wnętrz – artysta czy rzemieślnik? 

Architekt wnętrz Gdynia to zawód łączący duszę artysty z wiedzą matematyka. Aby dać sobie radę w tej branży architekt wnętrz musi posiadać zdolność analitycznego i przestrzennego myślenia. Architekt wnętrz Gdańsk musi stworzyć coś z niczego, czyli uruchomić całą swoją wyobraźnię, by zobaczyć przestrzeń w taki sposób w jaki laik nigdy jej nie zobaczy.

Architekt wnętrz powinien posiadać umiejętność rysowania i szkicowania, ale też znajomość podstaw elektryki, hydrauliki, prac budowlanych czy wykończeniowych. Część architektów wnętrz specjalizuje się w określonej estetyce utrzymując swoje projekty zawsze w określonym stylu. Wynika to z lepszego “czucia” danego stylu, a może po prostu z preferencji własnego komfortu.

Warto wiedzieć, że projekt aranżacji wnętrz nigdy nie powstaje w jeden dzień. Nawet, gdy korzysta się z programów komputerowych. Doprecyzowany, pełen detali tworzy się wiele tygodni, nawet bez udziału zleceniodawcy.

Jak pracuje architekt wnętrz Gdynia?

Architekt zazwyczaj zaczyna od przygotowania koncepcji wnętrza,: projektu funkcjonalnego i koncepcyjnego. Później pracuje nad jego wizualizacją, najczęściej w programie komputerowym. Następnie swoją wizję przestrzeni musi uzgodnić z klientem i to może zająć mu najwięcej czasu. Koncepcja projektanta zawsze jest wypadkową preferencji klienta i wyobraźni architekta. Umiejętne połączenie tych obu da dopiero optymalny efekt. Architekt musi umieć nie tylko opracować projekt, ale jeszcze przekonać do niego klienta. Im lepiej pozna on swojego klienta, jego gust, ale też charakter pracy, sposób wypoczynku, poczucie estetyki tym szybciej obie strony uzgodnią ostateczną wersję projektu.

Projekt koncepcyjny 

Architekt wnętrz Gdańsk tworząc swój projekt koncepcyjny musi połączyć w nim indywidualne potrzeby swojego klienta w określonej przestrzeni, której musi nadać określoną stylistykę i funkcjonalność. Projekt powinien zawierać autorskie pomysły dostosowane do przestrzeni, przeniesione na papier lub w postaci wizualizacji odwzorującej rzeczywistość. Projekt koncepcyjny, świetnie, gdy jest trójwymiarowy, pozwala zleceniodawcy zrozumieć przekaz zarówno pod kątem estetycznym jak funkcjonalnym.

Ten etap projektowania powinien dać już klientowi obraz użytych materiałów. Powinien zawierać wykończenie ścian, kolorystykę, materiały na podłogę i ściany, projekt oświetlenia i koncepcję umeblowania. Wszystko to umożliwi klientowi zrozumienie intencji projektanta i pozwoli mu na uruchomienie wyobraźni. Musi w nim zobaczyć siebie i swoje przyszłe życie w zaprojektowanym mieszkaniu czy domu.

Be the first to comment on "Projekt koncepcyjny "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*